Exkurze – Metrans (12.11.2019)

12. 11. 2019 se v dopoledních hodinách studenti vedlejší specializace 3LT katedry Logistiky zúčastnili exkurze v areálu operátora intermodální přepravy, společnosti METRANS a.s. v Praze-Uhříněvsi, která je zároveň partnerem katedry.

Po představení společnosti a předmětu její činnosti panem Platilem,  METRANS Sales Manager Intermodal Germany, se studenti přesunuli na komentovanou prohlídku areálem terminálu. Hned při vstupu viděli proces kontroly technického stavu ISO kontejneru, následně měli studenti možnost nahlédnout do kontejneru a seznámit se s jeho prvky. V blízkosti byl odstaven i nákladní intermodální vůz, jehož části bylo možné pozorovat z bezprostřední vzdálenosti. Návštěva pokračovala dalšími částmi areálu pro opravy poškozených, skladování prázdných i plných kontejnerů, viděli jsme i manipulace s intermodální přepravními jednotkami pomocí tzv. „reach stackers“ i portálových jeřábů.

Exkurze byla pozitivně vnímána ze strany studentů pro její obsahovou vydatnost, názornost i odbornost.

Autoři: Jakub Kačmár a  Miroslav Leško