Exkurze: Gefco a TPCA Kolín

Exkurze do Gefca a TPCA

Dne 24.10.2017 jsme se s vedlejškou logistiky vydali na celodenní exkurzi do Kolína!

Nejprve jsme navštívili společnost Gefco, která nabízí dopravní a logistické služby jak pro automobilový průmysl, tak pro průmysl elektronický nebo i maloobchod. Na začátku exkurze nám pan Tomáš Brada, který je PR&Marketing Manager pro ČR a SR, představil společnost Gefco a její aktivity. Následně jsme se rozdělili na dvě skupiny a podívali jsme se autobusem po areálu společnosti na sklad aut a také železniční vlečku, kde probíhá nakládka hotových aut na železniční vozy. Poté jsme navštívili workshopy společnosti, kde probíhají speciální
instalace na autech. Mohli jsme tedy vidět, jak se jednotlivé vozy customizují – jak se upravují sedáky, lepí na auta speciální samolepky, jak se instaluje navigace či rádio.

Následně jsme se přesunuli do blízké továrny TPCA Kolín, kde jsme se nejprve dozvěděli o tom, jak továrna vlastně funguje a následně jsme si celou továrnu projeli na firemním vláčku. Zaměstnanci obou firem se nám vždy velmi ochotně snažili zodpovědět naše dotazy.

Tato exkurze byla určitě velkým přínosem pro všechny, neboť jsme mohli na vlastní oči vidět, jak se vyrábějí auta, jak v praxi funguje kanban nebo JIT zásobovací systém.

Za celou organizaci i příjemné občerstvení oběma firmám velmi děkujeme. 🙂