Reportáž z EASTLOGu 2016

Letošní ročník EASTLOG 2016 s provokativním názvem “Lidská práce redefinice?” se nesl v duchu Industry 4.0. Na konferenci bylo pozváno mnoho odborníků a logistických firem, kteří se konceptem Industry 4.0 zabývají.

Celou konferenci otevřel svérázný ekonom Tomáš Sedláček a svými otázkami nás přivedl k zamyšlení na tím co děláme. Nenápadným způsobem nás upozornil na to, že vědci se celou dobu snažili vytvořit černou díru a aniž by jsme si to uvědomili, jednu takovou nosíme v naší kapse. Ano, je to náš mobilní telefon, který ač nic v něm v podstatě neexistuje, tak existuje. Nazval ho naším nejbližším bližním, protože ho většinou máme u svého srdce či pohlaví. Postupně přešel z fyzických technologíí na software a skončil u firmy Google. Upozornil na to, že Google postupně přetváří naše myšlení a ukazuje nám, že vše můžeme mít zadarmo, říká tomu zadarmismus. V návaznosti na technologickou evoluci, se přes IBM, Microsoft až Google dostal k tomu, že nevíme kam se posuneme dál, kdo bude další vládce IT světa a co bude další fází našeho IT života.

Po otevření Tomášem Sedláčkem začal oficiální program EASTLOGu. Všichni účastnící však měli možnost volby co během konference dělat. Mohli se vydat na TRENDLOG, který se věnoval trendům v logistice a supply chain managementu. Dále na TRANSLOG zaměřený na problémy dopravy a spedice. E-SHOPLOG, PACKLOG, PRODLOG – podpora výroby, HRLOG a nebo jít obcházet stánky vystavovatelů, či vychutnávat výborný catering hotelu Aquapalace Praha.

Jelikož pro náš klub je velice důležité navázat spolupráci s firmami a pomoci tím studentům mít kvalitního zaměstnavatele a firmám se zviditelnit na školách, tak jsme většinu času trávili mezi stánky. Všichni vystavovatelé byli velice vstřícní a naslouchali tomu co vlastně v Klubu Mladých Logistiků a na katedře logistiky FPH VŠE děláme. Většina z nich byla překvapena, že nějaký takový klub existuje a měli chuť spolupracovat. Díky vyborné propagaci klubu v úvodní prezentaci EASTLOGu o nás všichni věděli a byli rádi, že se s námi mohli potkat.

Program kongresu pokračoval i druhý den a to ve znamení návštěvy několika logistických center. Návštěvníci kongresu měli možnost vybrat si ze dvou variant. Varianta A, kterou jsme si nakonec vybrali, obsahovala návštěvu DHL Express terminálu, který disponuje moderními technologiemi pro automatizované třídění a THIMM Packaging, nejmodernější výrobní závod obalů z vlnité lepenky. Pro účastníky kongresu byl zajištěn odvoz z Aquapalace Praha a občerstvení. Obě z vybraných návštěv byly velmi zajímavé. DHL Express v P3 Logistic Parks každý rok projde téměř milion a půl zásilek, které opouští republiku nebo jsou k nám naopak dováženy. Hala disponuje moderními technologiemi pro automatizované třídění a odbavování balíků. Po návštěvě DHL Express jsme se přesunuli do závodu THIMM Packaging ve Všetatech. Jejich výrobní závod patří k nejmodernějším ve svém odvětví. Díky stálým investicím do výroby a novým technologiím je závod ve Všetatech na cestě k průmyslu 4.0. Nejen, že jsme si velmi užili prohlídku moderních automatizovaných pracovišť, ale měli jsme i možnost promluvit si se zaměstnanci firem a dozvědět se tak informace o procesech uvnitř firmy přímo od zdroje.

Děkujeme společnosti ATOZ Logistics a paní Lence Baranové, že nám umožnila vstup na EASTLOG. Budeme s Vámi rádi nadále spolupracovat!

2016-05-29, Pavel Cizner a Božena Vojtěchová

Posted in Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 3 =