Exkurze – GEFCO a TPCA, Kolín (19.11.2019)

Studenti vedlejší specializace 3LT Logistika – mezinárodní přeprava a zasílatelství navštívili v úterý 19. 11. 2019 závody GEFCO, firemního partner katedry logistiky, a TPCA v Kolíně. Nejprve měli šanci si prohlédnout areál firmy GEFCO, kde se seznámili s podnikovými procesy s vazbou na automotive logistiku a s předmětem podnikání firmy. Společnost GEFCO se jako komplexní logistický poskytovatel zabývá skladováním, distribucí, přepravou a logistikou hotových vozů, modifikacemi hotových vozů dle požadavků koncových zákazníku a opravami automobilů. Exkurze zahrnovala prohlídku yardu, který slouží k venkovnímu skladování hotových vozů, a návštěvu jednotlivých dílen, kde probíhá kompletace aut pro předání dealerům.

Následně se studenti přesunuli do sousedícího areálu TPCA, kde je čekala druhá část exkurze. TPCA je společným podnikem automobilek Toyota a Peugeot – Citroen. Exkurzi zahájila prezentace podnikového videa, ve kterém se studenti seznámili s jednotlivými částmi továrny, mezi které patří lakovna, montovna, svařovna, lisovna a kontrola kvality. Exkurze do samotné výrobní haly probíhala formou komentované jízdy vláčkem kolem jednotlivých linek. Významná část výroby je v závodu robotizována, což vede k vyšší spolehlivosti a efektivitě výroby. Závod TPCA  v Kolíně od svého zprovoznění vyrobil přes 3 500 000 vozů.

Autor: Ondřej Bílek

#vedlejší specializace 3LT Logistika – mezinárodní přeprava a zasílatelství