Exkurze do DC Ahold (14.11.2017)

Reportáž z exkurze

EXKURZE: DISTRIBUČNÍ CENTRUM AHOLD

Studenti vedlejší specializace logistika měli opět příležitost nahlédnout do praxe. S garantem předmětu Supply Chain Management Petrem Jirsákem vyrazila skupinka mladých logistiků kousek za Prahu do Klecan. Tam se nachází distribuční centrum společnosti Ahold Česká republika, a.s. Exkurzi společně s Katedrou logistiky VŠE pořádala firma Toyota Material Handling, která je dodavatelem manipulační techniky společnosti Ahold.

Po příjezdu se exkurze ujal ředitel distribučního centra Martin Bouma. Ve své prezentaci představil koncern Ahold sídlící v Holandsku a systém fungování logistického řetězce sítě maloobchodů a supermarketů Albert. Ten funguje právě skrze distribuční centra. Ta se u nás nachází celkem tři – v Olomouci, nově v Hradci Králové a v Klecanech, přes které ve srovnání proteče největší množství položek směřující až k finálnímu zákazníkovi. Cesta návštěvy směřovala do všech tří částí distribučního centra, které se dělí podle druhů výrobku na Fresh (tedy čerstvé zboží, které potřebuje nízkou teplotu pro ukládání), Dry (suché zboží bez potřeby speciálního prostředí) a sklad obalových materiálů a manipulačních jednotek.

Studenti si tak mohli udělat obrázek o tom, jakým způsobem se jednotlivý sortiment ukládá v halách a co je důležitější, podle jakých klíčů jej pak operátoři sbírají, aby do každého supermarketu či hypermarketu doputovala ta správná výrobková skladba podle objednávky.

Exkurzi pak ukončili zástupci Toyota Material Handling v servisním středisku manipulační techniky.

Martin Jančálek, 11-2017

Touto cestou bychom chtěli poděkovat České spořitelně, která nás finančně podporuje z Grantu rektora VŠE a České spořitelny a přispěla nám na cestu na tuto exkurzi.

Dále bychom chtěli poděkovat společnosti Toyota Material Handling, která nám umožnila tuto exkurzi absolvovat.

Čeká nás další exkurze tohoto semestru!

Tentokrát se jedná o DC Aholdu

Exkurze organizována naším partnerem: Toyota Material Handling CZ
Místo konání : DC Aholdu v Klecanech
Kapacita: 25
Adresa:
AHOLD Czech Republic – Distribution Center
V Honech 500
250 67 Klecany

Termín: 14/11, 10-12 h.

Odjez v 9:00 od VŠE, odjezd zpět ve 12:20.

Program:
1. Část: Přednáška od vedení DC k založení, vývoji a současnému provozu

2. Část: Praktická prohlídka provozu (ukázka skladování, systému vychystávání, manipulační techniky)

Přihlašování na exkurzi probíhá na sekretariátu KLOG v úředních hodinách.

Přihlašování probíhá osobně, s sebou si vezměte občanský průkaz.

Přihlašování nejpozději do čtvrtka 9.11.2017 do 11:00 hod !

Úřední hodiny v InSIS.